Broker’ımızın Sizlere Mesajı 2018-10-05T17:37:57+00:00

BROKERİMİZİN GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLMAK İSTEYENLERE MESAJI

Merhaba;

Girişimcilik ruhunu içinde barındırıp, neler yapabilirim diyerek sayfamızı ziyaret eden sevgili gayrimenkul danışmanı adayımız.

Bir iş düşünün ki, çalışmalarınızın neticesindeki kazancınız performansınızla doğru orantılı, sürdürülür bir istikrarla yükselmekte…

Çalışan ile çalışmayanın aynı maaşı aldığı bir iş değil, çalışanın ve işini severek yapanın servet sahibi olduğu bir iş.

Re/Max’deki gayrimenkul danışmanları kurallarda ve iş modelinde Re/Max Türkiye ve ofisine uyumlu şekilde kendi işlerinin sahibidirler.

Ticaretin tam kalbi olan gayrimenkul sektöründe önemli bir misyon ve bilinçle pazarlama faaliyetlerini yürütürler. Bu çalışmalarını, mesai saati gibi sıkıcı ve stresli zamanlamaya sıkıştırmadan, ne zaman ve nasıl yürüteceklerinin bilincindedirler.

Re/Max’li gayrimenkul danışmanları bilgi ve tecrübelerini eğitimlerle geliştirerek kariyerlerine yön verirler. Bu eğitimlerden alınan sertifikalar Re/Max dünyasında 97 ülkede geçerliliğe sahiptir. Re/Max’li olmak uluslararası kartvizit sahibi olmaktır. Dünyaya yayılmış Network’ün bir parçası olmaktır.

Ülkemizde 263 ofisi bulunan bir Network’te 3700’e yakın sertifikalı Gayrimenkul Danışmanı mevcuttur. Bu Network gücünden faydalanıp, Türkiye’nin her yerinde satış yapabilme imkanını Re/Max bizlere sunmaktadır.

Dünyada ve Türkiye’de marka bilinirliliği ve güvenilirlikte sektörümüzün bir numara olarak kabul görmesi, kurumsallığımızdan ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızın olmasındandır.

Re/Max Türkiye Akademi’miz, 21 farklı eğitim programlarıyla yılın belli periyotlarında kapılarını gayrimenkul danışmanlarına açar. Sektörümüzün üniversitesi olarak gördüğüm bu Akademi’de, derya deniz olan sektörümüz ile ilgili bilgi ve birikimimizi geliştiririz.

Sevgili Danışman Adayımız;

Ülkemizde bir gayrimenkul alım geleneği var. 1998 yılından bu yana günde 4000 konut üzeri bir satışı gerçekleşiyor. Bazı dönemler ikinci el konut, bazı dönemler ise sıfır konutlar daha fazla işlem görmüş fakat toplamda günde 4000 konut satışından aşağıya inmemiştir.

Şehrimiz Samsun’da ayda ortalama 1200-1400 arası bir gayrimenkul el değişikliği söz konusudur. Gayrimenkul sektöründe, piyasalar iyi iken rutin bir alım-satım ivmesi olurken, kriz dönemlerinde bu ivme yukarıya tırmanmaktadır. Neden derseniz; bu konu üzerinde saatlerce konuşabiliriz. Demografik yapımız, nüfus artış hızımız, yatırımda en ılımlı liman olarak görülen gayrimenkul alım geleneği, sektörü her ekonomik konjektörde sıcak tutmuştur. Bu satış hacmi yoğun sektörde gayrimenkul danışmanının risk payı her zaman minimumdadır. Ticaretin içinde var olup; stok maliyeti, girdi maliyeti veya herhangi bir üretim riskleriyle uğraşmayıp, sadece bilgi pazarlama ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu neticede; bir gayrimenkulun satış sürecini yürütüp tamamladığımız taktirde o gayrimenkul fiyatının %4+KDV tutarı kadar hizmet bedeli kazanıyoruz.

Mevcut işinden sıkılmış veya yeni emekli olmuş, içindeki girişimci ruhuyla hareket edenler;
Doğru sektörde, doğru markayla, doğru yerde kendinizi konumlandırarak sektörde bir kişisel marka olmanızı size tavsiye ediyor, sizinle sektörde birarada olmayı çok istiyorum.

Mert AKYILDIZ
Profesyonel Gayrimenkul Danışmanı
Re/Max Work Brokeri